Корзина
160 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+380502378988
+380732378988
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Престиж стиль
Корзина

Правильна організація робочого місця перукаря

Правильна організація робочого місця перукаря
Робоче місце перукаря обладнується туалетним столиком і кріслом.
Існує безліч конструкцій перукарських туалетних столів. Зазвичай це столик, облицьований пластиком, з вмонтованою в нього раковиною або без неї. У столику є висувні ящики для інструментів, пристосувань, парфумерії та білизни. Над столиком встановлено прямокутне чи овальне дзеркало розміром не менше 60x100 см.
Перукарське крісло повинно мати напівм'яке сидіння зі спинкою і підлокітниками, оббивку з водонепроникних матеріалів і вільно обертатися навколо вертикальної осі. Бажано також, щоб воно було обладнано вантажопідйомником, щоб в залежності від зріста клієнта його можна було піднімати або опускати, а також повертати в потрібне положення. Для зручності клієнтів, крісло має бути забезпечене спеціальною підставкою для ніг.
Розташування туалетних столиків і крісел в робочому залі перукарні може бути різним в залежності від площі і форми приміщення. Туалетні столи розміщують уздовж стіни або в центрі залу. Можна також групувати їх по два-три. Головна умова, яка повинна бути виконана при розміщенні обладнання, ― це дотримання встановлених відстаней між кріслами. Вважається, що робоча зона перукаря не повинна бути віддалена від вертикальної осі крісла більш ніж на 90 см. Отже, мінімальна відстань між осями двох крісел 180 см.
Якщо робоче крісло розташовано біля стіни, відстань між ним і стіною повинна бути не менше 70 см.
При розміщенні в приміщенні перукарні туалетних столів і крісел на кожне робоче місце перукаря за санітарними нормами відводиться не менше 4,5 м2 площі.
На робочому столі в певному порядку (справа наліво) необхідно розмістити предмети туалету: спиртівку, ватніцу, банку з дезинфікуючим розчином, пудреницю, порошочніцу, флакон з перекисом водню і т. д. При цьому слід керуватися основним правилом ― чим частіше використовується в роботі даний предмет, тим ближче до майстра він повинен знаходитися. Це дасть можливість перукаря скоротити до мінімуму кількість рухів і, отже, зменшити стомлюваність.
Майстер зобов'язаний утримувати в чистоті своє робоче місце і предмети туалету. Після закінчення робочого дня туалетний стіл і над усіма речами необхідно протирати 0,5% -ним розчином хлораміну.
Перукар повинен виконувати правила особистої гігієни, щоб не стати переносником захворювань. Перед обслуговуванням кожного клієнта він зобов'язаний ретельно вимити руки з милом, звертаючи особливу увагу на ділянки шкіри, де можуть скопичуватися забруднення (складки шкіри, таємницю простору та ін.).
Для дезінфекції приміщення перукарень та санвузлів застосовують хлорне вапно. Обробку роблять вологою ганчіркою, змоченою розчином хлорного вапна (на відро води додають одну-дві склянки хлорного вапна).
Перед початком роботи майстер повинен підготувати робоче місце до прийому відвідувачів. При підготовці до роботи необхідно переконатися в наявності потрібних інструментів, продезінфікувати їх, розкласти в певному порядку, перевірити їх справність; підготувати необхідну кількість білизни, воду, парфумерію, препарати.
Митти руи перукар повинен перед обслуговуванням кожного відвідувача в його присутності.
При всіх роботах з обслуговування відвідувачів в перукарнях майстер повинен застосовувати білизну, що охороняє одяг клієнта від попадання на неї використовуваних в роботі складів, а також обстриженого волосся. Це пеньюари, рушник, серветки і пелерини.
Другие статьи