Корзина
160 отзывов
Надежный продавец Prom.ua
+380502378988
+380732378988
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Престиж стиль
Корзина

Как избежать мошенников совершая покупку в интернет - магазине

Как избежать мошенников совершая покупку в интернет - магазине

Купівля через Інтернет здається простою і зручною: замовити товар можна простим натисканням мишки, і через деякий час стати його щасливим володарем. Однак здійснюючи он-лайн покупки ви ризикуєте стати жертвою шахраїв.
Як не потрапити в мережі шахраїв?

Більшість видів шахрайства абсолютно прості і засновані не стільки на хитрих схемах, скільки на нашій з вами неуважності і довірливості.

КРИТЕРІЇ НАДІЙНОСТІ

Купувати товар, бажано, тільки на позитивно зарекомендувавших себе сайтах.

- Тому перед покупкою пошукайте в Інтернеті відгуки людей вже користувавшихся їх послугами.

Ще одним важливим показником надійності сайту є момент оплати товару.

- Купувати щось краще там, де оплата здійснюється при отриманні товару. У разі передоплати є можливість викинути гроші на вітер, залишившись без купуємої речі.

Крім того, фахівці радять звернути увагу на наявність на сайті механізму повернення товару, що купується, а також надання на нього гарантії.

- Особливо це актуально для побутової техніки, електроніки та інших подібних речей.

Також на сайті повинна бути інформація про його власника - назва підприємства, його адреса, контактні телефони і т. д.

- Перед покупкою не зайвим буде переконатися хоча б в частковій достовірності цієї інформації, зателефонувавши за вказаним на сайті телефоном.

ВИМКНІТЬ ЕМОЦІЇ

Роблячи покупки в Інтернеті, необхідно по-максимуму відключити емоційну складову і включити тверезий аналіз ситуації.

А потім грамотно і детально обговорити з продавцем всі ключові умови покупки: найменування та конкретні характеристики товару, його стан, спосіб доставки, вартість і спосіб оплати.

Якщо ж купуєте у приватної особи - то тут потрібно взагалі бути гранично обережним і уважним.

Факт наявності та стану товару можна попросити підтвердити фотографіями. Крім того необхідно отримати якомога більше інформації про продавця, наприклад, ненав'язливо подружитися з ним в соцмережах.Коли продавець буде фотографувати товар, бажано, щоб він знаходився поруч з ним, тобто, щоб можна було ідентифікувати що це дійсно належить йому.

ВІДМОВТЕСЯ ВІД ПЕРЕДОПЛАТИ

Якщо не хочете стати жертвою шахраїв, відмовтеся від покупок в Інтернеті, які вимагають початкової оплати або передоплати.

-Можливо, ви таким чином отфильтруете і частину сумлінних продавців, які просто теж хочуть мати якісь гарантії, але зате істотно зменшите ризики бути обдуреними.
Зараз є поштові служби, які пропонують послуги оплати післяплатою, тому намагайтеся узгодити з продавцем саме такий спосіб оплати.

Накладна плата захищає від ризиків як продавця (поштова служба не віддасть товар поки не буде проведена оплата), так і покупця (він не зробить оплату, поки не переконається, що отримав потрібний йому товар в робочому стані і належному вигляді). Більшість інтернет-магазинів готові працювати на умовах оплати післяплатою, тому, якщо в якомусь одному у вас вимагають передоплату - краще зверніться в інший, де є можливість вибрати накладений платіж.

Якщо ж продавець все-таки наполягає на передоплаті, і ви не хочете купувати  товар в іншому місці - постарайтеся зробити все можливе, щоб захистити сетбя від ризиків шахрайства.

Дізнайтеся максимум інформації про продавця, поспілкуйтеся з ним по телефону, пробийте всі його контактні дані (номери телефонів, скайп, е-mail, номери рахунків, електронних гаманців і т. д.) Через пошукові системи. Цілком імовірно, що вони вже «засвітилися» на будь-якому ресурсі, що збирає дані про інтернет-шахраїв. У цьому випадку від угоди потрібно відмовитися.

Робіть покупки в інтернеті за передоплатою тільки в тих сумах, які вам не шкода втратити.

У момент здійснення оплати можете подумки розпрощатися з цією сумою: можливо ви перерахували гроші шахраєві і ніколи їх більше не побачите, як і товар.

ЗА ЯКИМИ ОЗНАКАМИ МОЖНА РОЗПІЗНАТИ ПРОДАВЦЯ-ШАХРАЯ
Покупця повинні насторожити такі моменти:

- Відсутня адреса і телефон, все спілкування пропонується вести через електронну пошту або програми обміну миттєвими повідомленнями.

- Відсутнє реальне ім'я продавця, людина ховається за ніком;

- Продавець зареєстрований на сервері недавно, його оголошення про продаж - єдине його повідомлення;

- Оголошення опубліковано з помилками, складено недбало, з використанням транслітерації, без розділових знаків, великими літерами і т. д .;

- Відсутня фото товару, або ж докладено не особисте фото, а знімок з інтернету (це завжди можна визначити, використовуючи сервіси пошука дублікатів картинок);

- Занадто низька ціна товару в порівнянні з аналогами у інших продавців;

- Продавець вимагає повну або часткову передоплату (наприклад в якості гарантії, що ви підете отримувати товар на пошті з оплатою післяплатою);

продавець сам пропонує вам сканкопіі своїх документів, що засвідчують особу в якості гарантій. Як правило, це підробки, які нескладно зробити за допомогою сучасних графічних редакторів;

- Продавець приймає оплату тільки на анонімні реквізити: електронні гаманці, поповнення мобільного телефону і т. п .;

- Продавець приймає оплату на ім'я іншої людини (родича, друга і т. Д.)

ЯК РОЗПІЗНАТИ ПОКУПЦЯ-ШАХРАЯ

Слід звернути увагу на такі моменти:

- Покупець не особливо цікавиться товаром, швидко демонструє своє бажання зробити покупку і переходить до розмови про спосіб оплати;

- Покупець просить вас назвати повні реквізити карти, включаючи прізвище-ім'я латиницею, термін дії і CVC-код. За допомогою цих даних він сам легко зможе розплатитися вашою карткою в інтернеті;

- Покупець просить вас повідомити йому різні коди, які прийдуть до вас на мобільний телефон, нібито необхідні йому для здійснення платежу. Будьте впевнені - таким чином він вже розплачується вашою карткою;

- Покупець пропонує обміняти ваш товар на щось інше замість покупки;

- Покупець бажає повернути куплений товар, посилаючись на його непрацездатність або дефекти, при тому, що ви однозначно відправляли йому якісну річ.

Всі ці ознаки опосередковано вказують на шахрайство при здійсненні продажу або покупки в Інтернеті, але в багатьох випадках ще не гарантують, що перед вами стовідсотково шахрай, а лише дають привід насторожитися.І вже якщо ваше підозра підтвердилася іншими факторами (домовленість про угоду продовжує розвиватися по шахрайського сценарієм) - відправляйте шахрая в ігнор і шукайте потрібну річ в іншому місці.

Другие статьи